Europski dan kretanja 2013

U sklopu Europskog dana kretanja te izborne nastave  TZK u  Gimnaziji  Andrija Mohorovičić organizirat će se turno kretanja  usponom na Snježnik. Stotinjak učenika drugih i trećih razreda pod vodstvom profesora TZK, kretat će se područjem NP Risnjak preko livade Lazac na vrh Snježnika. Turno kretanje započinje na Platku,  ispred Doma Sušak na nadmorskoj visini od 1127 m. Kretanje se nastavlja Rimskom cestom  spuštajući se preko grebena Snježnika na njegovu drugu stranu da bi se usponom sa sjeverne strane završio uspon na 1506 m visokom vrhu Snježnika. Povratak sa vrha prema Platku bit će planinarskom stazom kroz Grlo.

Planirane aktivnosti trajat će 5 – 6 sati  čime će učenici ostvariti sudjelovanje u projektu Europskog dana kretanja kojega podržava i Grad Rijeka.

objavio: Petar Jelača   datum: 25. 9. 2013.