Roditelji

Poštovani roditelji,

pozdravljamo Vas na početku još jedne drugačije i vrlo izazovne školske godine.

Svake školske godine, a posebno ove, potrebna nam je Vaša pomoć i suradnja, naročito razumijevanje na čemu Vam se unaprijed zahvaljujemo. Vjerujemo da ste pratili u medijima s kojim izazovima ćemo se zajedno nositi ove školske godine te Vas molimo za pomoć u praćenju i pridržavanju svih mjera s kojima ćemo živjeti i učiti u narednom razdoblju..

Na stranicama škole objavit ćemo pravila, protokole i mjere kojih se svi trebamo pridržavati kako bismo održali kvalitetnu fizičku nastavu što je duže moguće.

Molimo Vas da se pridržavate svih pravila i mjera u i izvan škole te da zajedno s nama potičete kod kuće Vašu djecu, a naše učenike, na pridržavanje istih. Potičemo Vas da komunikaciju sa školom i razrednicima obavljate putem računala, a ukoliko je neophodan fizički dolazak u školu, molimo da se najavite telefonski te vodite računa o Vašem i našem zdravlju. Jedino zajedno i ustrajno možemo ostati zdravi i biti odgovorni prema ostalim članovima naše zajednice.

Obzirom da zgradu dijelimo s Prvom riječkom hrvatskom gimnazijom, nismo u mogućnosti organizirati nastavu u dvije smjene, no možemo nastavu skratiti za 5 minuta (uz suglasnost Ministarstva znanosti i obrazovanja) i možemo osigurati da svaki razred stalno boravi u jednoj učionici kako bi se mogućnost zaraze među učenicima svela na minimum. Nastava predmeta u kojima se učenici više razrednih odjela miješaju bit će organizirana online.

Također, radi prostornog ograničenja, nismo u mogućnosti osigurati dovoljno velik razmak među učenicima kako ne bi morali nositi zaštitne maske te će ih svi učenici morati nositi. Škola je za svakog učenika osigurala po dvije perive platnene zaštitne maske.

Osim navedenih mjera, molimo Vas da vodite računa o svakodnevnom mjerenju temperature Vašeg djeteta i praćenja simptoma koji upućuju na moguću zarazu COVID-19.

Ukoliko Vaše dijete ima temperaturu iznad 37,2 i/ili simptome respiratornih bolesti (kašalj, poteškoće u disanju, grlobolja), poremećaj osjeta njuha i okusa te gastrointestinalne smetnje (proljev, povraćanje i bol u trbuhu), molimo Vas da se javite izabranom liječniku obiteljske medicine, zatim školi i razredniku te da Vaše dijete ostane doma.

Početak nastave podložan je promjenama te ovisi o poboljšanju ili pogoršanju epidemiološke situacije.

Svima želimo puno sreće i zdravlja.

S poštovanjem,

ravnatelj Gimnazije Andrije Mohorovičića Rijeka

objavio: Henry Ponte   datum: 4. 9. 2020.