Tjedan hrvatskoga jezika u GAM-u

Od 15. do 19. ožujka 2021. održavao se prvi virtualni Tjedan hrvatskoga jezika u GAM-u. Ovo je naš kanal (omogućen je pristup učenicima): ulazak.

Ovogodišnji je Tjedan hrvatskoga jezika u GAM-u bio posvećen 500. obljetnici tiskanja Marulićeve „Judite“. Nastavnici Ana Buchberger Đaković, Virna Car-Jović, Goran Krapić, Andrea Luetić, Glorija Mavrinac i Višnja Pešut na zanimljiv su način nastojali povezati Hrvatski jezik, Engleski jezik, Latinski jezik, Fiziku i Informatiku te sa svojim učenicima virtualno predstaviti Marka Marulića i približiti ga srednjoškolcima 21. stoljeća. Ugostili smo i nastavnika Latinskoga jezika Filipa Šarića.

Radove su pripremili sljedeći učenici: Eugen Staver (2.1), Eleonora Chersi, Renee Gulan, Elena Popović, Leonarda Vučetić (2.4), Maritea Arelić, Nika Brašnić, Lucija Kamber, Tena Kupanovac, Luce Petrinić, Nikolina Pravdica, Lara Topalović (3.4), Pavel Chernov, Mara Golob, Dino Gržinić, Matija Jozak, Petar Knežević, Mateo Kos, Leonarda Lovrić, Antonio Maračić, Nika Maras, Antonio Matešić, Mauro Mohorovičić, Artur Moraal, Silvija Rade, Vedran Rakuljić, Juraj Sinožić, Lucija Skračić, Leonardo Šimunović, Franko Šorić, Matej Tadić, Vito Trošelj i Isabela Turk (3.5).

Autorica crteža: Eleonora Chersi (2.4)

objavio: Administrator   datum: 19. 3. 2021.